Friday, 18 March 2011

RTUO – RIPV – ROT → COT – JIPV 1970. godine

.
POKUŠAJ DA SLOŽIMO KOCKICE
Nekad bilo, sad se sjećamo
Ovo je prilog nas nekadašnjih „orijentiraca“ da se zajedno podsjetimo na takmičenja u orijentaciji, da se podsjetimo na imena odreda, na takmičare koji su sačinjavali ekipe, na rezultate takmičenja, na ljude koji su organizovali i vodili takmičenja
SAVEZ IZVIĐAČA BIH
REPUBLIČKO TAKMIČENJE U ORIJENTACIJI
RTUO – RIPV – ROT

CENTRALNO ORIJENTACIONO TAKMIČENJE
COT – JIPV

XI RTUO ROMANIJA – Pale
23.-25. V 1970.



PLANINKE

POBJEDNIČKA EKIPA

1. OI »Slaviša Vajner Čiča« Sarajevo – 1580,5 bodova

Sastav ekipe: Gordana Lacić, Sanela Brčić, Gina Kabiljo, Ljiljana Bodnaruk i Emica Mujkić

2. OI »Ljupko Matijević« Lištica – 1335,5 bodova

Sastav ekipe: Milka Bubalo, Radica Bubalo, Zlata Čavar, Ružica Čavar i Mirela Anić
3. OI »Huso Hodžić« Tešanj – 1278,5 bodova
Sastav ekipe: Dunjezada Aličehajić, Nermina Piknjač, Mujesira Hodžić, Snježana Jukić i Ćefa Smailbegović

Ekipa Tešanjki i Šilja

4. OI »Mladen Stojanović« Bosanska Kostajnica – 1196,5 bodova
5. OI »Strajko Mitrović« Tuzla – 1046 bodova
Sastav ekipe: Branislava Marković, Đulzada Spahalić, Jadranka Gosić, Jasna Dedić i Mirsada Karić
6. OI »Janko Balorda« Visoko – 916 bodova
Sastav ekipe: Ljiljana Popić, Lejla Gogić, Ata Ferzan, Sadeta Kerkez i Dušanka Dolaš

7. OI »Mladen Stojanović« Prijedor (ekipa odustala od takmičenja)
Sastav ekipe: Zinaida Crnalić, Irena Sever, Mirsada Ganibegović, Ljiljana Ješić i Zuhra Ajdarov

IZVIĐAČI

POBJEDNIČKA EKIPA


1. OI »Ljupko Matijević« Lištica – 1775,5 bodova

Sastav ekipe: Jozo Čarapina, Mirko Čarapina, Ante Pavlović, Zdenko Bilanović i Ivan Soldo
2. OI »Todor Panić« Gračanica – 1691 bod
Sastav ekipe: Bahrija Mehurić, Nedžad Ćajić, Omer Brkić, Mirsad Žunić i Enes Subašić

3. OI »Strajko Mitrović« Tuzla – 1682 boda

Sastav ekipe: Zoran Milić, Enver Hogić, Jurica Vrdoljak, Cvjetin Marković i Nijaz Devali

4. OI »Ibrahim Čelik« Goražde – 1630 bodova

Sastav ekipe: Milenko Stupar, Zufer Vlaičić, Ibro Imamović, Nihad Hodžić i Osman Somun

5. OI »Pavle Goranin Ilija« Sarajevo – 1601 bod
Sastav ekipe: Danilo Medan, Darko Šegedin, Nedim Hadžiabdić, Žan Banić i Zoran Kukrić

6. OI »Slaviša Vajner Čiča« Sarajevo – 1596 bodova
Sastav ekipe: Ognjen Marković, Nenad Kostić, Šerif Ustamujić, Vlado Kačmarčik i Jovan Knežević
7. OI »Polet« Zenica – 1590 bodova
Sastav ekipe: Ibrahim Ahmetkadić, Bruno Kovač, Adem Merdanović, Mirza Jarić i Mensur Islambegović

8. OI »Avdo Ćuk« Bosanska Dubica – 1581 bod

Sastav ekipe: Velimir Kučinar, Bećir Arnautović, Ostoja Jajčanin, Muharem Bašić i Dragomir Mijić
9. OI »Janko Balorda« Visoko – 1576 bodova

Sastav ekipe: Labud Rađenković, Enver Kazaferović, Dragić Krajišnik, Nenad Toljević i Zoran Maksimović

10. OI »Huso Hodžić« Tešanj – 1575,5 bodova

Sastav ekipe: Avdo Hadžiahmetović, Milovan Kojić, Petar Ekart, Ibro Prnjavorac i Emir Hadžismailović

11. OI »Mijo Kerošević Guja« Banovići – 1422 boda

Sastav ekipe: Pejo Jurišić, Sadudin Devedžić, Ljubo Pekić, Čedo Krstić i Akif
Hadžimuhamedović
12. OI »Mladen Stojanović« Prijedor – 1422 boda

Sastav ekipe: Zuhdija Muhić, Božidar Hudaček, Savo Samiz, Dževad Ćulić i Milivoje Objedović

13. OI »Vojo Psončak« Bijeljina – 1358 bodova



Sastav ekipe: Goran Bobić, Miroslav Antevski, Esad Mehić, Čedo Šapić i Veljo Demirović
14. OI »Ragib Džindo« Rogatica – 1342 boda
Sastav ekipe: Ahmed Čaušević, Dragan Lelek, Zoran Radojević, Nedžad Bubica i Kemal Kolić
15. OI »Mijo Kerošević Guja« II Banovići – 1103 boda
Sastav ekipe: Ivan Novaković, Husein Ekmić, Vićo Petrović, Karlo Kobasijević i Luka Ristić

Prelazni pehar Izvršnog odbora SIBiH-a dobili su odredi »Ljupko Matijević« iz Lištice u konkurenciji izviđača i odred »Slaviša Vajner Čiča« iz Sarajeva u konkurenciji planinki.


Takmičarska komisija: Bećir Gribajčević, Mladen Stijačić, Midhat Buljubašić, Slađana Mujkić, Mladen Ovadija, Ranko Ibrulj, Bencion Abinun, Veselin Vesković i Radomir Gestler





XII COT BLED – Lesce – SLOVENIJA

VII 1970. godine




COT je održan kada i V Smotra SIJ-a

(slika je iz foto-albuma OI »Pinki« – Sremska Mitrovica)

Obilježavalo se i 20 godina SIJ-a Bled – Lesce – 1970. god.

PLASMAN EKIPA IZ BiH

Planinke:
OI »Slaviša Vajner Čiča« SARAJEVO – 4. mjesto

Izviđači:
OI »Ljupko Matijević« LIŠTICA – 4. mjesto


Lesce – Bled 1970.

Izviđači slikari Edo Numankadić i Mirko Marić-Mirmar. Likovno djelo sačuvano do današnjih dana, nudimo uredništvu Bloga da organizuje aukciju u dobrotvorne svrhe – humana pomoć… /45 × 65/.

.
Molimo sve dobronamjerne za pomoć, da svojim sjećanjima, raznim dokumentima – Vjesnicima i drugim zvaničnim glasilima, fotosima, drugim zapisima /tonskim ili video/ pripomognu u kompletiranju ove nakane. Posebno one koji raspolažu dokumentacijom za period 1974.-1991. g.
Stalno zahvalni Bećko, Šilja i
uredništvo Bloga

.
Posted by zlatica.

1 comment:

Vesko said...
This comment has been removed by a blog administrator.